Šorīt apledojums vietām Vidzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 9 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:
Vidzemes šoseja (A2) no Vangažiem līdz Līgatnei;
Valmieras šoseja (A3) no Murjāņiem līdz Braslas tiltam.
Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas un Gulbenes apkārtnē.
Atkušņa laikā īpaši slideni kļūst ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes. Kūstošā piebrauktā sniega kārta kļūst ļoti slidena, sala laikā kaisīto smilti no ceļa noskalo kūstošais sniegs vai lietus. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, piebraukto sniega kārtu uz grants autoceļiem rievo, taču, kūstot sniegam, izkūst arī rievas.
Aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, braucot pa vietējās nozīmes autoceļiem izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšējam automobilim, kā arī neveikt straujus manevrus, lai izvairītos no iespējamajiem negadījumiem.
Grants autoceļi ziemā netiek kaisīti ar sāli, tie tiek uzturēti ar sniega kārtu. Uzturētāji arī veic grants ceļu apstrādi ar pretslīdes materiāliem satiksmei bīstamākajos posmos, kā arī veic rievu izveidi apledojumā. Virsmas rievošanu var veikt uz grants autoceļiem ar vismaz 5 cm sniega vai apledojuma biezumu. Grants ceļu apstrādes laiks ar pretslīdes materiāliem netiek normēts.
Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.