Piespriež reālu brīvības atņemšanu par izvairīšanos no PVN nomaksas

2019. gada aprīļa vidū Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa vienu personu atzina par vainīgu un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem par izvairīšanos no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, radot valsts budžetam zaudējumus lielā apmērā.

Saskaņā ar Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras uzturēto apsūdzību, persona bija kāda uzņēmuma prokūrists, kurš organizēja un veica reālo saimnieciski finansiālo darbību. Apsūdzētais, būdams uzņēmuma faktiskais vadītājs, tikās ar darījumu partneriem, organizēja reālu ar PVN apliekamu darījumu slēgšanu, to izpildīšanu un deklarēšanu Valsts ieņēmumu dienestā. 2016. gadā viņš uzņēmuma grāmatvedei iesniedza rēķinus, kas saturēja nepatiesu informāciju no kāda uzņēmuma par reāli nenotikušiem darījumiem. Šādā veidā valsts budžetam nodarīts materiālais zaudējums 94 004 EUR apmērā nesamaksātā PVN veidā. Darījumus nepamatoti tika iekļauti uzņēmuma PVN deklarācijas sadaļā par priekšnodokļa summām.

Persona tika apsūdzēta pēc Krimināllikuma 218. panta otrās daļas. Tiesa viņu sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības ieņemt valdes locekļa, valdes priekšsēdētāja un prokūrista amatus komercsabiedrībās uz diviem gadiem.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru