Patiesībā skumjākais ir tas, ka mūs visvairāk sāpina mūsu tuvākie cilvēki. Ja tieši kāds tuvinieks pret tevi izturas slikti, liec viņam saprast, ka, ja viņš nemainīs savu attieksmi, tad jums attiecības nāksies pārtraukt, jo svarīgākais, kas katram cilvēkam ir jāapzinās, ir tas, ka tikai mēs katrs varam parūpēties par savu drošību un labsajūtu.
Kad tev kāds nodara pāri, tev ir trīs iespējas kā uz to reaģēt:
reaģēt saprātīgi;
paciest to un pasmieties;
reaģēt agresīvi.
Kad pret tevi izturas slikti, iespējams, pat izsaka draudus, smadzenes uz to reaģē nekavējoties un ķermenis saspringst, vēloties sevi aizsargāt – ieslēdzas pašsaglabāšanās instinkts. Lai nezaudētu kontroli pār savu prātu un šādās situācijās noreaģētu pareizi, nepieciešams iemācīties tikt galā ar savām emocijām.
Lai iemācītos tikt galā ar emocijām situācijās, kad pret jums izturas slikti, paturiet prātā šīs 5 lietas:
1. Es sev apsolu vienmēr atcerēties, ka man ir pašcieņa, kuru man ir jāsaglabā
Pazemojums, meli, aizvainojoši vārdi un naidīga attieksme spēj ievērojami pazemināt jūsu pašvērtējumu. Šāda attieksme uz jums atstāj graujošu ietekmi, jo tā ir mērķēta jūsu vājākajā punktā – ar mērķi sagraut jūsu pašapziņu. Svarīgākais ir neņemt aizvainojumus tik ļoti pie sirds, bet censties saglabāt mieru un atcerēties, ka tu zini savu vērtību.
Otra cilvēka pateiktie vārdi neraksturo tavu būtību, tāpēc svarīgi saņemto naidīgo attieksmi, kas raidīta jūsu virzienā, uzklausīt, nezaudējot paškontroli.
2. Es sev apsolu neļaut tavai agresijai mani ietekmēt
Iedomājies, ka tev apkārt ir drošības riņķis – tas tevi spēj no visa pasargāt, gan mājās, gan darbā, gan visur citur. Riņķis dod tev spēku virzīties uz priekšu un sasniegt savus mērķus. Taču kādu dienu pie horizonta parādās kāds, kurš jūsu virzienā tuvojas ar asiem priekšmetiem un visādos veidos cenšas jūsu peldriņķi pārdurt. Un pēkšņi jūs saprotiet, ka pamazām sāciet grimt…
Neļaujiet, lai šis stāsts notiek ar jums. Pasargājiet sevi, norādiet robežas, cik tālu drīkst iet, dariet zināmu, ko drīkst darīt, bet ko ne. Neļaujiet sev nodarīt pāri!
3. Es apsolu sev, ka runāšu pārliecinoši
Pirmkārt, vienmēr un visur nepieciešams iemācīties saglabāt mieru. Tikai tad tu spēsi runāt pārliecinoši.
Izmēģini šādu paņēmienu: iedomājies pili, kurā atrodas liela un plaša balta zāle ar atvērtiem logiem, pa kuriem iekšā plūst dienas gaisma un svaigs gaiss. Ieej zālē un dziļi ieelpo.. Neviens cilvēks un neviens pateikts vārds nedrīkst tev likt aizmirst to, ka tu esi šīs pils saimnieks.
Pēc tam, kad sajutīsi sevī ienākam mieru, sāc runāt. Esi pārliecinošs un sniedz skaidru vēstījumu par to, kādu attieksmi pret sevi sagaidi, bet kādu – netaisies pieļaut. Tavs tonis var būt pat stings un nelokāms, tavam sacītajam ir jāskan pārliecinoši.
Nebaidies, bet aizstāvi sevi.
4. Es apsolu sev izsvītrot no savas dzīves visus, kas pret mani slikti izturas
Visi tie, kas pret jums izturas slikti, nav pelnījuši atrasties jūsu sabiedrībā un nav pelnījuši ne minūti no jūsu dzīves. Ir tādi cilvēki, kas ir “speciālisti savā jomā” un māk ar savu slikto noskaņojumu visiem apkārtējiem likt justies slikti un ar nicinājumu izturas pret tiem, kas to vismazāk ir pelnījuši.
Būtiski atcerēties vienu svarīgu lietu – tas, kurš pret jums izturas slikti, neciena jūs. Viņš ar jums nav atklāts un nedalās savās jūtās, viņš neaizdomājas par to, kā ir uzklausīt savā virzienā vērstos aizvainojumus. Katru dienu dzīvot bailēs un spriedzē nedrīkst, tas uz ikvienu cilvēku atstāj graujošu ietekmi.
Šis ir jāsaprot, tāpēc jāpieņem lēmums: skaidri un gaiši savam pāri darītājam jāpasaka, ka tādu attieksmi pret sevi tu nevari pieļaut un turpināt tādā veidā dzīvot nevēlies. Liec viņam saprast, ka, ja šāda attieksme turpināsies, tad nāksies ieturēt distanci.
Atceries, ka tava labsajūta ir vissvarīgākais tavas dzīves priekšnoteikums.
5. Es apsolu sev sadziedēt rētas un kļūt vēl spēcīgāks
Kad ciešanas mums sagādā mūsu tuvākie cilvēki, piemēram, partneris, brālis, vecāki vai citas tuvas personas, ne vienmēr pietiek ar distances ievērošanu. Aizvainojums un vilšanās dziļi sirdī atstāj rētas, kuras nepieciešams ārstēt.
Lasi vēl: “Nemīlestība” – psihologa skaidrojums, kā uzvedas cilvēks, kurš nemīl
Dodiet sev laiku. Lai kļūtu nedaudz vieglāk, vajadzīgs laiks.. Atrodiet sev kādu patīkamu nodarbi, kas jums sagādā baudu, un mēģiniet aizmirst nedienas un priecāties par lietām, kas jūs padara laimīgus un sniedz jums enerģiju.
Mierinājumu var rast dažādi, taču labākais veids būs atrasties to cilvēku lokā, kuri tevi mīl un novērtē.
Uz pasaules ir ne tikai cilvēki, kuri jūs sāpina, bet arī tādi, kuri spēs jūs padarīt laimīgus. Atrodiet īstos cilvēkus!
Avots: indeeper.ru