Kāpēc cilvēki dzīvo Hirosimā un Nagasaki, bet Černobiļā pēc katastrofas NĒ

Cilvēces vēsturē tikai vienu reizi pilsētas iedzīvotāju ir tikuši pakļauti atombumbas sprādzienam. Tas notika 1945.gada augustā, kad ASV 33.prezidents Harijs Trūmens deva pavēli nomest divas atombumbas uz pilsētām Hirosimu un Nagasaki. 1986.gada aprīlī PSRS Černobiļas atomelektrostacijā šodienas Ukrainas teritorijā notika avārija ceturtajā energoblokā. Abu notikumu sekas bija briesmīgas.

Elekstrostacijas avārijas rezultātā praktiski visa Eiropa cieta no radiācijas. Dažas AES tuvumā esošās apdzīvotās vietas nācās evakuēt. 30 kilometru radiusā tika izveidota slēgtā zonā, kuras teritorija atrasties bija aizliegts.

Lasi arī: Vecmāmiņa pārdod māju, kur remonts taisīts 72 gadus atpakaļ, un tas ir brīnišķīgs

Abos gadījumos par tragēdijas iemeslu kļuva kodolkataklizma, bet seku mērogi atšķirīgi. Tā piemēram, šobrīd Hirosimā un Nagasaki dzīvo un strādā ap 1,6 miljoniem cilvēku, bet Černobiļas nodalītajā zonā nav praktiski neviena cilvēka. 

pastedGraphic.png

Kodolsēne virs Hirosimas (pa kreisi) un Nagasaki (pa labi)

Kā zināms, teritorijā, kur noticis kodolsprādziens, dzīvot nav iespējams. Bet kāda gan atšķirība starp šiem diviem gadījumiem? Un kāpēc Hirosimā un Nagasaki cilvēki atgriezās, bet Černobiļā nē?

Šķir otru lapu un lasi tālāk!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru