Lūk, kā atbrīvoties no galvassāpēm bez medikamentu palīdzības

Galvassāpes ir nepatīkamas, tās traucē strādāt un ir viena no visbiežāk izplatītākajām veselības problēmām. Galvassāpju cēloņi var būt dažādi, sākot no dehidrācijas līdz pat stresam un alerģijai.

Lai tiktu galā ar galvassāpēm, mēs vienmēr steidzīgi meklējam pretsāpju medikamentus. Lai gan uzskatāms, ka pretsāpju zāles nav kaitīgas, tomēr tām novērojamas arī blakusparādības. Katra pretsāpju medikamenta ieteicamā deva ir saistīta ar medikamentu toksisko devu, tāpēc pārāk aizrauties ar šiem medikamentiem nevajadzētu.

 

Nākamie 7 līdzekļi tev palīdzēs atbrīvoties no galvassāpēm bez medikamentu palīdzības.

1. Ūdens

Pirmais, kas jums jādara, sajūtot mazākās galvassāpju pazīmes, ir jāiedzer ūdens. Dehidrācija ir izplatīts galvassāpju cēlonis. Šeit runa iet ne tikai par konkrētajā dienā uzņemto ūdens daudzumu, bet jūsu regulāro ūdens patēriņu. Dehidrācija var izraisīt arī nervozitāti un spazmas.

Lai dehidrācijas gadījumā cīnītos ar galvassāpēm, ūdens jums ir jādzer ilgstoši –  no pusstundas līdz pat 3 stundām.

Pārējās dienās atcerieties to uzņemt pietiekamā daudzumā, lai izvairītos no citām saslimšanām.

2. Kurkuma

Ibuprofēns ir līdzeklis, kas ļauj cīnīties ar sāpēm un iekaisumu. Iekaisums nereti var kļūt arī par galvassāpju cēloni. Dabiskais antibiotiķis ir kurkuma, jo tā satur pretiekaisuma savienojumus un antioksidantus. Galvassāpju gadījumā kurkuma spēj mazināt iekaisuma procesus, kas kļuvuši par galvassāpju iemeslu. Ja jums nepatīk kurkumas garša, to ir iespējams iegādāties arī kapsulu veidā.

3. Vītola miza

Vēl viens dabisks prestāpju līdzeklis ir vītola miza, jo tā satur salicīnu, kas ir savā ziņā “radinieks” aspirīnam. Mūsu senči mēdza košļāt vītola mizu, lai atbrīvotos no galvassāpēm, mazinātu drudzi un ārstētu iekaisumu. Mūsdienās to var iegādāties tējas vai kapsulu veidā.

Ņemiet vērā, ka vītolu mizas iedarbība ir spēcīga, jo līdzinās aspirīna iedarbībai, tāpēc tā var izsaukt blakus parādības. Atcerieties, ka to nav ieteicams lietot ilgstoši vai kopā ar citiem pretsāpju medikamentiem, kā arī to nav atļauts lietot bērniem.

4. Magnijs

Pētījumi liecina, ka magnija trūkums organismā var kļūt par cēloni migrēnai. Nav skaidrs kā tieši magnijs ietekmē galvassāpes, taču jāatzīmē, ka tas satur ļoti svarīgus minerālus, kas palīdz uzturēt līdzsvarā vairākas organisma funkcijas, tajā skaitā regulē cukura līmeni asinīs un uzlabo nervu sistēmas darbību.

5. Kofeīns

Sen zināms fakts, ka kafija galvassāpju gadījumā var palīdzēt, tieši tādēļ kofeīns ir viela, kas atrodama ne vienā vien medikamenta sastāvā.

Tāpat jāteic, ka strauja atteikšanas no kofeīnu saturošiem dzērieniem var izraisīt galvassāpes, jo no regulāras kofeīna lietošanas organismam veidojas atkarība.

Jā plāno no kafijas atteikties, tad dari to pakāpeniski un nedari to dienās, kad mokies ar galvassāpēm.

6. Krustnagliņas

Ja apēdīsi pāris krustnagliņas vai ar to eļļu iesmērēsi deniņus, atbrīvosies no galvassāpēm. Krustnagliņas ne tikai mazina galvassāpes, bet arī ārstē iekaisuma procesus organismā.

 

Lasi vēl: Mana mamma mēneša laikā ievērojami notievēja

 

7. Aukstuma kompreses

Vecā labā aukstuma komprese spēj darīt brīnumus – tā sašaurina asinsvadus un mazina iekaisumu. Reizēm pietiek tikai ar aukstu kompresi, un galvassāpes pazūd. Tāpat to var lietot kompleksi ar citiem pretsāpju līdzekļiem.

 

Kopsavilkums

Vēl viena būtiska lieta, ko vērts atzīmēt, ir atpūta, jo galvassāpes nereti rodas no pārpūles vai spriedzes.

Ir vērts izmēģināt ikvienu no minētajiem paņēmieniem, lai cīnītos ar galvassāpēm.

Galvassāpju iemesli var būt daudz un dažādi, viens no tiem – alerģija.

Lai vai kā, nākamreiz, kad roka sniegsies pēc medikamentiem, atceries par dabiskām metodēm, kā tikt galā ar galvassāpēm.

COMMENTS

Pievienot komentāru