Dārza mēslošana ar olu čaumalām – dažas receptes

Olu čaumalas ir ideāls organiskais mēslojums, ko labi uzņem augi, un tas noder augsnes skābuma mazināšanai. Te būs dažas receptes olu pulvera uzlējuma pagatavošanai, kas noderēs ne tikai kultūraugu piebarošanai, bet arī pilnvērtīgai putnu barībai.

Olu čaumalas noder kā ideāls mēslojums dārza kultūraugiem, tās vislabāk lietot kā uzlējumu vai sasmalcinātas.

Lasi arī: 5 ”nedrīkst” tomātu stādu audzēšanā

Kā olu čaumalas noder dārzā

Vērtīgās vielas, ko satur čaumalas, labāk izšķīdīs zemē, un tātad tās arī uzņems kultūraugi, ja tās būs smalki samaltas. Tāpēc ieteicams čaumalas samalt kafijas dzirnaviņās, blenderī vai saspaidīt ar stampu, lai tās pārvērstos pulverī.

Iegūto pulveri beram dobē ar mērķi piebarot augus un samazināt augsnes skābumu. Tas satur ļoti daudz kalcija, kā arī dzelzi, magniju, kāliju, fosforu – vielas, kas nepieciešamas augiem.

Uz vienu kvadrātmetru vajadzēs kilogramu čaumalu, ja augsne ir ļoti skāba (pH augstāks par 7,5). Tā kā savākt tik daudz pulvera ir ļoti grūti, tad to beram tieši dobītēs, iepriekš izsijājot caur sietu.

Mazos čaumalu gabaliņus, kas nav izsijājušies, var izmantot kā mēslojumu, uzrokot zemi pirms ziemas.Vasarā, lai pasargātu jaunos augus no kurmju un peļu radītajiem bojājumiem, zemi ap auga stumbru jāapbārsta ar lielākiem čaumalu gabaliem.

Lai lasītu raksta turpinājumu, šķir otru lapu!

Pievienot komentāru