5 ”nedrīkst” tomātu stādu audzēšanā

Izaudzēt veselīgus un labus tomātu stādus nav viegli. Šie kaprīzie augi prasa daudz uzmanības un kļūdas nepiedod. Lai nepazaudētu nākamo ražu ir jāapgūst lauksaimniecības tehnoloģiju pamatprincipi. 

Agra piķēšana

Piķēšana skaitās viens no atbildīgākajiem momentiem stādu audzēšanas sākumā. Šī procedūra vienmēr biedē jaunos dārzniekus. Tā ir stādu sadalīšana pa atsevišķiem podiņiem. Sēklas pašā sākumā sēj vienā kastītē, bet stādiņiem augot, tiem vajag vairāk vietas. Piķēšana palīdz attīstīties sakņu sistēmai un sazaļot. Piķēšanas laikā ir  jānoņem galvenās saknes apakšējā daļa, lai veicinātu tās augšanu. Ir svarīgi izvēlēties pareizo laiku procedūras veikšanai. Piķēt nevajag pirms stādiņiem ir izveidojušās pirmās 2-3 lapiņas. Steiga var tikai kaitēt, jo sākotnēji saknīte ir tik maziņa, ka pārstādīt bez bojāšanas nav iespējams. Var orientēties arī pēc mēness kalendāra. Piķēšana ļauj izvēlēties tikai skaistākos un stiprākos stādiņus.

Lasi arī: Dzemdības 13 gados. Polīna pastāstīja, kā dzemdēja un kur ir bērna tēvs

Uzreiz mēslot

Tomātu stādu mēslošana, tas ir ļoti svarīgi, bet kaitēt ir daudz vieglāk nekā dot labumu. No sākuma ir jāsaprot kad sākt mēslot un ar ko. Ar barības vielu deficītu raža būs niecīga un sliktas kvalitātes. Kamēr stādiņi ir mazi, tiem papildus barošana nav vajadzīga. Pirmo reizi mēslo tikai desmit dienas pēc piķēšanas. Vislabāk ir mēslot ar komplekso mēslojumu, kurš sastāv no visiem vajadzīgajiem elementiem – slāpeklis, fosfors, kālijs, kalcijs utt. Pēc tam mēslo reizi nedēļā mazās dozās. Lai saprastu vai pietiek mēslojuma, ir jāieskatās uzmanīgi stādos. Tiem jābūt stipriem, ar sulīgi zaļu krāsu. Pirms mēslošanas tomāti obligāti ir jāaplaista, lai novērstu sakņu apdedzināšanu.

Šķir otru lapu un lasi tālāk!

COMMENTS

Pievienot komentāru