Pārgājieni ir populārākā aktivitāte dabā

Pārgājieni ir viens no iecienītākajiem aktīvās atpūtas veidiem, tā interneta aptaujā noskaidrojusi aktīvās atpūtas kompānija “Finalmente”. Uz jautājumu, kādas aktivitātes dabā aptaujātajiem patīk, visvairāk jeb 34% respondentu atbildēja, ka tie ir pārgājieni. Nākamā populārākā aktivitāte ir braukšana ar divriteni (23%) un pēc tam seko airēšana ar laivu (14%) un slēpošana (12%) vai skriešana (12%).

Par labāko ieguvu atpūtai pie dabas cilvēki visbiežāk minējuši, ka tā sniedz labu sajūtu (30%), ka tas ir labi pavadīts laiks ar draugiem vai ģimeni (28%) un tikai pēc tam seko ieguvums uzlabot fizisko formu (24%).

Jautājot, kas, pēc aptaujāto domām, cilvēkus attur doties dabā, visvairāk jeb 92% aptaujāto uzskata, ka cilvēki pārsvarā dod priekšroku pasīvai atpūtai, piemēram, TV, datorspēlēm, kino. Vairums (77%) respondentu domā, ka cilvēkus dabā doties attur aizņemtība ar darbu un pienākumiem vai tas, ka cilvēkiem nav kompānijas, ar ko kopā doties dabā (76%). Tāpat 76% respondentu domā, cilvēkiem došanās dabā šķiet pārāk sarežģīta.

Jautājot par prasmēm, kādas cilvēki mežā zinātu pielietot, 83% atbildēja, ka mācētu iekurināt ugunskuru, bet ziemā to ir darījuši tikai puse no aptaujātajiem. 75% atzina, ka gribētu iemācīties kurināt dažādu ugunskuru veidus. Orientēties mežā ar kompasu mācētu 42% aptaujāto, bet nemācētu 58%. Meža zvēru pēdas mācētu atpazīt – 6%, dažus no tām – 70%, nemācētu atpazīt – 24%. Gandrīz visi jeb 90% aptaujāto atzina, ka vēlētos uzzināt vairāk par to, ko var redzēt dabā.

“Aptaujas rezultāti mums palīdz saprast, kā labāk organizēt pasākumus dabā. Bērni daudz laika pavada pie elektroniskajām ierīcēm, skolā nodarbības notiek telpās. Laiks, ko bērni pavada laukā, īpaši ziemas mēnešos, ir ļoti īss. Tāpēc nolēmām organizēt Zemes skolu ar aktivitātēm dabā, lai stiprinātu bērnu saikni ar dabu un ģimenes iemācītos noderīgas prasmes, atpūšoties pie dabas arī ziemā. Šo svētdien, 10. februārī, notiks otrā Zemes skolas nodarbība ģimenēm ar bērniem,” atzina Zemes skolas dibinātāja Baiba Ābelniece.

Zemes skolas nodarbības notiek reizi mēnesī, ģimenēm ar bērniem no 5 gadu vecuma vienu vai divas dienas pavadot pie dabas. “Daba ir mūsu lielākā vērtība, tāpēc vēlamies arī bērniem iemācīt pret to izturēties saudzīgi, to saprast un iemīlēt, kļūstot par dabas advokātiem, savukārt vecākiem tā ir laba iespēja pavadīt vērtīgi laiku kopā ar savu ģimeni un atbrīvoties no ikdienas stresa,” saka Baiba Ābelniece. “Tiem, kam nav pieredzes, liekas neiespējami, ka piecgadīgs bērns pārgājienā var noiet 10 kilometrus. Bet, ja mēs pa ceļam iemācamies daudz ko jaunu – iekurināt ugunskuru, pa koku šķērsot strautiņu, atpazīt dzīvnieku pēdas – tad tas ir gan interesanti, gan noderīgi. Un pakāpeniski tas kļūst par dzīvesveidu.”

Aptauja veikta, izmantojot “Visidati” platformu. Atbildes snieguši 147 respondenti, kuru vidējais vecums ir 39 gadi.

Pievienot komentāru