Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments kopš šī gada sākuma ir viens no sadarbības partneriem projektā “Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCulturalPlanning”, kura mērķis ir veicināt iedzīvotāju savstarpējo sadarbību un kopradi pilsētu pašvaldībās starp iedzīvotājiem, māksliniekiem un pilsētvides aktīvistiem.
Pirmā projektu partneru tikšanās un projekta atklāšanas pasākums notika Rīgā, februāra sākumā, kuru organizēja projekta vadošais partneris Dānijas kultūras institūts sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu.
Kopumā UrbCultPlanning projektā ir 13 partneri no 8 Baltijas jūras valstīm, kas divarpus gadu ilgā laika periodā apgūs un pielietos kultūras plānošanas metodes (kultūras kartēšana, SVID analīze, vizionēšana u.c.) vietējo apkaimju līmenī, nodrošinās mākslinieku rezidences, kā arī vietējo kultūras projektu realizāciju. Jauninājums šajā projektā ir spēles Minecraft pielietošana trijās partnerpilsētās, ieskaitot Rīgu, ar mērķi piesaistīt jauniešus sarunā par un ap pilsētas un kultūras plānošanu.
Tuvākās projekta aktivitātes būs Prakses laboratorija Gdaņskā (Polija) jau marta beigās, kuras temats būs kultūras kartēšana kā viena no kultūras plānošanas metodēm, bet jūlija sākumā Ķīlē notiks viena no trijām projekta starptautiskajām konferencēm, kura būs veltīta tematam “Kultūras plānošana kā metode iedzīvotāju virzītām sociālām inovācijām pilsētvidē – reģionālās kapacitātes veidošana”.
Vietējo kultūras plānošanas projektu īstenošana norisināsies sadarbībā ar kultūras un apkaimju aktīvistiem un vietējiem iedzīvotājiem, iesaistot projekta asociētos partnerus, Kultūras ministriju, Rīgas pilsētas arhitekta biroju un biedrību “Free Riga”. 2019. gadā ir plānots uzsākt kultūras plānošanas metožu pielietošanu gan Sarkandaugavas, gan Bolderājas apkaimēs, nodrošinot mākslinieku rezidenci vienā no projekta apkaimēm un spēles Minecraft pielietošanu darbā ar jauniešiem.
Projekts “Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCultural Planning” tiek realizēts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu (Interreg Baltijas jūras reģiona programma) no 2019.gada janvāra līdz 2021.gada jūnijam.