VIDEO: Satversmes tiesas priekšsēdētāja Osipova skaidro, vai vakcinācija varētu būt obligāta

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova, viesojoties Rīga TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidrojusi, vai var būt situācija, ka vakcinācija tiek noteikta par obligātu. No tiesneses noprotams, ka viņa šādu iespēju neredz un balsotu pret! 

S.Osipova norāda, ka daudzās valstīs tiek apsvērts jautājums par obligātas vakcinācijas ieviešanu, bet viņa akcentē, ka nav dzirdējusi, ka pat tādās valstīs, kuras uzskata par nedemokrātiskām, būtu ieviesta piespiedu vakcinācija.

Šis piespiedu vakcinācijas gadījums gan tomēr būtu tāds gadījums, kur nebūtu jāiet uz vispārējās jurisdikcijas tiesu, bet varētu pa taisno nākt uz Satversmes tiesu, jo pēc tam, ja jums ir izpildīta šī piespiedu vakcinācija, tad jau ir par vēlu tās pamattiesības aizsargāt,” skaidro S.Osipova.

Viņa norāda, ka attiecībā uz to, vai piespiedu vakcinācija, ja tāda tiktu ieviesta, būtu Satversmes tiesas jautājums, būtiskākais aspekts ir cilvēka cieņa, kas ir galvenā vērtība gan Eiropas Savienībā, gan Latvijas Republikā.

Lasi arī: 12 svarīgi karmas likumi, kas var mainīt jūsu dzīvi

“Es gribu pateikt, ka cilvēka cieņa nozīmē arī cilvēka tiesības uz pašnoteikšanos, tostarp, tiesības pašnoteikties par savu ķermeni un šeit es redzu zināmus riskus ar piepiedu vakcināciju,” norāda Satversmes tiesas priekšsēdētāja.

Viņa piezīmē, ka neredz argumentus, lai likumā varētu noteikt obligātu vakcināciju valstī.

 

 

Šķir otru lapu, lai noskatītos VIDEO ar tiesneses teikto

 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru