3. Mazgāšana ar stipriem ķīmiskiem līdzekļiem
Pieņemsim, ka apavi ir tik netīri, ka tos nav iespējams izmazgāt ar rokām un jāliek lietā stipri ķīmiskie līdzekļi. Lai to darītu, jūs varat veikt dažādus sagatavošanās darbus, kas paildzinās apavu mūžu:
izņemiet kurpju auklas;
ar mitru drānu vai sūkli attīriet apavus no lielākās netīrumu daļas (tajā skaitā zoles);
sūkli iemērciet karstā ūdenī atšķaidītā ķīmijā;
pēc virspusējās attīrīšanas apavus noslaukiet ar sausu lupatu.
4. Vidējas intensitātes traipu tīrīšana: micelārais ūdens
Micelārais ūdens būs lielisks palīgs, ja balti ādas apavi ir sasmērēti nedaudz. Vispirms izņemiet kurpju šņores, tad ar suku notīra putekļus un samitriniet drānu ar micelāro ūdeni. Pēc tīrīšanas ņemiet citu drānu, samitriniet ūdenī un notīriet apavus vēlreiz.
5. Traipu noņemšana ar etiķi un ūdeņraža pārskābi
Pēc lielās tīrīšanas, ja joprojām uz apaviem ir saglabājušies pleķi, lielisks palīgs būs etiķa un ūdeņraža pārskābes sajaukums. Tikai sākumā pārbaudiet vai šis līdzeklis uz apaviem neatstās nevēlamu efektu. dariet to vismazāk redzamajā vietā. Šo metodi nelietojiet zamšādas apaviem! Vienkārši samitriniet lupatiņu ar etiķi un peroksīdu un viegli notīriet traipus.
6. Atgriežam apaviem baltumu ar zobu suku un zobu pastu
Ja uz baltajiem apaviem nav traipu un acīmredzamu netīrumu, bet tie izskatās nonēsāti, tad lielisks palīgs būs zobu suka un pasta. Svarīgi, ka izvēlaties baltu zobu pastu, citādi efekts var būt pretējs. Šī metode būs piemērota gan ādas, gan zoļu tīrīšanai. Ādai gan neiesakām izmantot abrazīvu zobu pastu, jo tā var sabojāt ādas virsējo slāni. (Šī tīrīšana nav piemērota zamšādai!).
Izņemiet no apaviem kurpju auklas, uz mitras zobu sukas uzliek pastu un tīra apavu virsmu. Pēc tam visu notīra ar mitru drānu.
7. Atgrieziet baltumu zolēm: cietā un mīkstā tīrīšana
Liekas, ka ar zoli var rīkoties nedaudz brīvāk nekā ar ādas daļu, tomēr tā nav taisnība. Ja ar pārāk abrazīvu līdzekli sabojāsiet zoli, tad tā var ieplīst, pildīties ar netīrumiem utt.
Cietie tīrīšanas līdzekļi un metodes:
- dzeramā soda;
- abrazīvās zobu pastas;
- melamīna sūkļa un parastā sūkļa cietās puses izmantošana.
Mīksto līdzekļu metodes:
- iepriekšminētais micelārais ūdens;
- ūdeņraža peroksīds;
- neabrazīvs zobu pasta;
- mazgāšana ar atšķaidītām ķīmijām vai speciāliem apavu šampūniem.
Agresīvas ķimiskās tīrīšanas metodes:
- zoli noslauka ar acetonu vai nagu lakas noņēmēju;
- stipru balinātāju lietošana.
8. Kurpju auklas mazgājamas tikai ar rokām
Baltas kurpju auklas pārsteidzoši labi atsvaidzina apavu kopējo izskatu. Visviekāršāk, protams, tās ir laiku pa laikam nomainīt. Tomēr, ja dažādu iemeslu pēc, vēlaties atsvaidzināt jau esošās, tad vislabāk tās ir iemērkt ūdenī, kam pievienots vidēji stiprs balinātājs vai traipu tīrīšanas līdzeklis.
9. Vai nepieciešams lietot krēmu baltajiem ādas apaviem?
Tas ir atkarīgs no apavu modeļa. Ja uz apaviem nav daudz uzlīmju, izšuvumu vai citu detaļu un āda ir diezgan monolīta (tāda kā attēlā), tad apaviem var uzklāt visparastāko krēmu. Lai arī āda izskatīsies mīkstāka, tas rada visai nelabvēlīgu efektu uz šuvēm, atvērumiem un materiāls vieglāk pieķer netīrumus.
10. Kā noņemt skrāpējumus un skrambas
Ja ārējais slānis ir bojāts un uz čības ādas ir radušies skrāpējumi un skrambas, viena no labākajām iespējām ir apaviem izmantot īpašu krāsu. Šajā gadījumā atrisinājums ir balta krāsa. To var iegādāties apavu veikalos. Starp citu tā lieliski derēs arī mākslīgajai ādai un audumam.
[…] 10 padomi, lai jūsu apavi saglabātos sniegbalti […]