6 veidi, kā atmodināt hormonus, kuri ir atbildīgi par svara kontroli

Neatsakieties no brokastīm

Katru dienu jūs burtiski “pamodinies” savus hormonus ar rīta ēdienreizi. Miega laikā jūsu sirdsdarbība un elpošanas biežums palēninās, tāpat kā metabolisms kopumā. Tāpēc naktī jūsu organisms sadedzina mazāk kaloriju. Lai “pamodinātu”organismu un aktivizētu vielmaiņu, jums vajag pabrokastot. Pirmajā dienas daļā iesakāms lietot augu izcelsmes olbaltumvielas, kā arī tauku un ogļhidrātu no dārzeņiem un augiem.

 

Tievējiet sēdus

Vācu zinātnieki ir atklājuši, ka neliela svara zaudēšana noved pie ilglaicīgas vairogdziedzera hormonu T3 un T4 līmeņa samazināšanās. Zemāks šo hormonu līmenis savukārt noved pie efektīvāka metabolismu atpūtas laikā. Tas ir, nometot kaut 2 – 3 kilogramus liekā svara, jūs palaižat notievēšanas procesu, jo paātrinātais metabolisms efektīvāk dedzinās taukus pat tad, kad jūs nekustēsieties.

 

Parūpējieties par miega kvalitāti

Kad jūs neizguļaties, tad augstākminētā leptīna līmenis krītas, tāpēc jūs riskējat kompensēt miega trūkumu ar ēdienu. Kad jūs nogurstat, jūsu organismam ir vajadzīga “uzlādēšanās”, ko tas iegūst no miega, vai arī no ēdiena. Nav grūti uzminēt, kurš no šiem diviem variantiem veicina svara samazināšanos.

 

Praktizējiet elpošanas tehnikas no jogas

Pētījumi parādīja, ka eksperimenta dalībniekiem, kuri praktizēja jogas elpošanu vesela mēneša garumā, ievērojami paātrinājās metabolisms, bet ķermenis sāka saņemt par 37 % vairāk skābekļa.

Lasi arī: “Kādas ir sievietes, kuras vīrieši nepamet”: psihologa M.Labkovska viedoklis

Vēršam jūsu uzmanību uz to, ka šajā rakstā runa ir par savu hormonu aktivizāciju, tāpēc nekādā gadījumā nevajag censties lietot kaut kādus hormonālos preparātus, lai sasniegtu notievēšanas efektu. Atcerieties, ka jebkuru pozitīvu izmaiņu avots ir mīlestība pret sevi un pozitīva nostāja.

 

Arī interesanti: Kā iekustināt vielmaiņu: Trīs unikālas receptes, kas palīdzēs uzlabot metabolismu! SPIED ŠEIT!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru