Sēdi sakrustotām kājām? 5 iemesli, kāpēc nevajadzētu tā sēdēt

Vai zinājāt, ka sēdēt, liekot vienu kāju pāri otrai, ir kaitīgi veselībai? Tas ir pat bīstamāk, nekā varētu iedomāties. Jā, tāda poza ir ļoti izplatīta, cilvēki to ieņem gluži automātiski, jo tā ir ērti.

Jaunkundze, kas sēž, sakrustojusi kājas, izskatās smalkāk un sievišķīgāk. Šāda poza ekonomē arī vietu, pasargājot sevi no nepatīkamas pieskaršanās blakussēdētājam. Tomēr mediķi nosauc 5 svarīgus iemeslus, lai to nekad nedarītu, bet izvēlētos citu pozu.

Kas notiek, kad cilvēks sēž “kāja pār kāju”?

Komforts ir pieraduma lieta. Taču, lai vecumdienās nebūtu lieki jāmaksā par ārstēšanos, vēlams jau no jaunības sevi radināt sēdēt pareizi. Tas ir – abas pēdas uz grīdas, ķermenis uz cietas virsmas ar mīkstu spiedienu uz sēžas muskuļiem, mugurkauls taisns.

Lasi arī: Sāpes vēderā? Lūk, par ko tās var liecināt dažādos vēdera rajonos

Un tagad par to, kāpēc ir kaitīgi sēdēt, pārliekot vienu kāju pār otru.

1.Varikoze
Paplašinātās vēnas daudzi uzskata vienīgi par kosmētisku problēmu, taču tas ir nopietns risks veselībai. Šajā, it kā ērtajā pozā palielinās slodze uz asinsvadiem. Pie iedzimtības, endokrīnajiem traucējumiem un asinsrecēšanas problēmām sarežģījumi ir neizbēgami. Varikozais tīklojums ar laiku provocē krampju, tūskas un smaguma rašanos kājās. Tos neārstējot, iespējams tromboflebīts.

Lai lasītu tālāk, šķir otru lapu!

Pievienot komentāru