Stimulē augšanu
Ķīmiskās vielas, kas atrodas sērkociņa galviņā, pakāpeniski pārvēršas par mēslojumu ar pakāpenisku iedarbību. Izšķīdušie sāļi pozitīvi ietekmē auga augšanu. Fosfors, kā galvenais un neaizstājamais komponents piedalās:
-Fotosintēzē;
-Sakņu sistēmas veidošanās un uzsūkšanas funkciju uzlabošana;
-Ietilps DNS un RNS sastāvā;
-Piedalās auga elpošanas regulēšanā.
-Cinks ir nepieciešams lai veidotos augšanas hormons – auksīns, kā arī hlorofila veidošanai, kas piedalās olbaltumvielu sintēzē un ogļhidrātu apmaiņā.
Lasi arī: “Ir grūti staigāt!” gaidībās esošās Milas Jovovičas fotogrāfijas visus pārsteidz
Palielina ziedēšanas ilgumu
Istabas augiem ir ierobežotas barības vielu rezerves, kuras periodiski papildina ar kompleksiem minerālvielu mēslojumiem. Tie satur nelielu daudzumu mikroelementu, kas tiek ātri patērēti. Ja par papildus organisko savienojumu uzņemšanas avotu izmanto sērkociņa galviņas, tad efekts būs redzams ne tikai augšanā, bet arī ziedēšanas ilgumā. Fitohormonu paātrināta veidošanās veicina pumpuru veidošanos un lapiņu krāsa kļūst spilgtāka.
Aizsardzība pret parazītiem:
-Telpaugi ir pakļauti kaitēkļu iedarbībai tāpat kā āra augi. To veicina;
-Pārmērīga laistīšana;
-Pārmērīga organisko vielu izmantošana;
-Piesārņota augsne.
-Īpaši lielu bīstamību rada kāpuri un utis, kas iemitinās ziedā un ātri vairojas. Pie pirmajām pazīmēm par parazītiem, palīgā nāks sērkociņi, kas atbrīvos no insekticīda izmantošanas.
Rīcība:
-5-10 sērkociņus sasprauž pa apli ar galviņām uz leju, 3-5 cm nost no malas.
-Augu laista mazāk, lai sausā augsne paātrinātu atveseļošanos.
-Pēc trīs dienām sērkociņus maina uz jauniem.
-Tā turpina līdz kaitēkļi pazuduši.
-Sērkociņi ir spējīgi uzlabot augsni ar noderīgiem elementiem, kuri bieži augam trūkst. Fosfors un sērs ir neaizstājami priekš imunitātes, normālai augšanai un ziedēšanai. Nedrīkst lietot pārāk daudz sērkociņu, jo tad var apdedzināt saknes un saindēt augu.