Meitene no ielu tirgotāja nopirka gredzenu ar milzīgu stikla akmeni par pavisam zemu cenu. Juvelieris ieteica pārbaudīt ”akmentiņu”

Vairums cilvēku, kas iepērkas komisijas veikalos, meklē kaut ko īpašu un unikālu par zemām cenām. Krekli, vecas grāmatas, putekļainas vecas vāzes – to sauc par retumu. Tā kā visas lietas ir lietotas, ir grūti atdalīt graudus no pelavām. Tāpēc, kad angliete ieskrēja ielu tirgū un nopirka skaistu gredzenu, viņa bija pārliecināta, ka rotaslieta lieliski papildinās daudzus viņas skaistākos tērpus. Tikai daudzus gadu desmitus vēlāk viņa saprata, ka ir nopirkusi pavisam kaut ko citu, par ko nemaz nenojauta. 

Viens mīļš atradums ielu tirgū

Ja jūs kaut reizi esat bijis ielu tirgū, izpārdošanā garāžā vai arī pavadījuši ļoti daudz laika savā mīļākajā komisijas veikalā, tad jūs zināt kas ir jādara. Lielu daudzumu laika šajos antikvariātos patērē šķirojot atrasto no galīgiem krāmiem, kas izdeguši no cigaretēm. viens atradums var izmainīt visu jūsu dzīvi. Bet tas nav tas, ko domāja kāda anonīma angliete 1980 gados, kura iegāja ielu tirgū. viņa meklēja kaut ko pavisam unikālu.

Lasi arī: Kardašianu ģimene pirms un pēc plastiskajām operācijām

Precīzāk, viņai vajadzēja rotas lietas, un viņa mēģināja atrast to, kas viņai patīk. Daudz rotu bija vienkārši izliktas milzīgā konteinerā pie ceļa. Rocies un meklē! Kaklarotas bija uzvērtas uz makšķerauklas tieši virs trauka ar gredzeniem, auskariem un ķēdītēm. Viena rotas lieta pievērsa meitenes uzmanību. Stikliņu šķirošanas laikā viņa uzmanību pievērsa masīvam gredzenam. Kā jau daudzas lietas ielu tirgū, izstrādājums bija diezgan vulgārā stilā. Gredzens viņai atgādināja bižutēriju, kas derēs kā rotājums pie kāda viņas tērpa. Samaksājusi apmēram 10 mārciņas par savu jauno dārgumu, meitene devās mājup, nemaz nedomājot par to, cik patiesībā ir ieguvusi no šī pirkuma.

Ikdienas aksesuārs

Gredzens kļuva par vienu no meitenes ikdienas aksesuāriem. Akmens bija masīvs un atgādināja kaut ko , kas varēja būt uz Anglijas karalienes kroņa. Pirmkārt, viņa zināja, ka briljants nevar būt īsts. Tas bija pārāk liels, lai būtu īsts akmens, kuru var nopirkt ielu tirgū pa 10 mārciņām. Otrkārt, briljanta griezums bija dīvains: tas nebija tik mirdzošs kā īsts akmens. Neskatoties uz to, viņa tā mīlēja šo rotu, ka nēsāja to katru dienu trīsdesmit gadus pēc kārtas, neaizdomājoties par to, cik patiesībā tas maksā. Kādu dienu viņas gredzens pievērsa kāda juveliera uzmanību. Viņš ieteica nodot gredzenu vērtēšanā, jo domāja, ka briljants patiešām varētu būt īsts. Sieviete šaubījās par to, bet tomēr izlēma pārbaudīt. Un tā sieviete to aiznesa pie profesionāļiem, lai to novērtē. Nemierīgais profesionāļa skatiens abus noveda pie pavisam šokējoša atklājuma.

Akmens īstums tika apstiprināts

Nereāli lielais briljants, kuru sieviete nēsāja uz pirksta gandrīz 30 gadi, nebija viltojums. Tas bija sertificēts Amerikas Gemoloģiskajā institūtā, kā īsts 26 karātu briljants.  Griezums nebija moderns, ne tāds, kādu valkāja sievietes 19 gadsimtā, tāpēc arī sieviete pieņēma, ka tas nav īsts. Džesika Vindhema no Sotheby’s juvelierizstrādājumu nodaļas uzreiz pamanīja unikālo akmens griezumu. Briljants var lepoties ar savu unikālo ģeometrisko griezumu, kas atstaro gaismu pavisam citādi, nekā mūsdienu briljanti. Tie mirdz ne tik spoži, izstaro siltu gaismu.

Tiklīdz gredzena vērtība tikai noteikta, sieviete pieņēma lēmumu to izlikt izsolē.

Gredzena sākotnējām izmaksām bija jābūt aptuveni 350 000 mārciņu, bet, kad dimants patiešām nonāca izsolē, īpašniekam atkal ļoti paveicās. Viņa nevarēja iedomāties, ka tas varētu maksāt tik daudz.

Izsolē dimantu pārdeva anonīmam pircējam par 847 000 sterliņu mārciņu. Daļējs iemesls, kāpēc viņš varēja pārdot par daudz lielāku summu, nekā tika ziņots, varētu būt saistīts ar faktu, ka viens dārgakmeņu eksperts uzskatīja, ka akmens piederējis kādam svarīgam cilvēkam.

Jebkurā gadījumā, sieviete, kas gredzenu nēsāja 30 gadus, izdarīja vislabāko pirkumu ielu tirgū visā savā dzīvē.

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

Pievienot komentāru