Nokarenie istabas augi, kas apbur ar savu skaistumu

Ampelaugi ir ļoti pievilcīgi  un bieži izmantoti interjera izrotāšanai. Daži ziedi ir tik skaisti, ka ar to palīdzību var radīt neatkārtojamu atmosfēru. 

Cēlā medilina

pastedGraphic.png

Medilina nāk no tropu zemēm. Tā ir diezgan kaprīza, tai nepieciešami īpaši augšanas apstākļi. Taču, to ieraugot, jūs uzreiz sapratīsiet, kāpēc tā tiek saukta par cēlo.

Tās rozīgie un violetie milzu pumpuri ar garām putekšņlapām veidojas uz augšējiem asniem un un efektīgi nokarājas uz leju. Lapas ir lielas, ovālas, ar saredzamu dzīslojumu.

Medilinai ir nepieciešams labs apgaismojums, bet ne tieši saules stari, citādi tā var pat aiziet bijā. Tāpēc to vislabāk būtu novietot uz rietumu vai austrumu palodzes. Lapas un kāti ir regulāri jāapsmidzina. Zemei jābūt vieglai un irdenai, nedaudz mitrai, nedrīkst ļaut tai pāržūt.  Pēc ziedēšanas augu apgriež, kas stimulē turpmāko asnu augšanu.

Lasi arī: “Lobotomijas zelta laiki”: pacientu fotogrāfijas pirms un pēc

Stīgu akmeņlauzīte

pastedGraphic_1.png

Smalks un dekoratīvs daudzgadīgais augs, kas labi iedzīvojas mājas apstākļos. Augs nav prasīgs, lieliski iztur dažādus augšanas apstākļus. Akmeņlauzītes ieapaļās lapas ir auga galvenā īpatnība. Virspusē tās ir sudrabaini zaļas, bet apakšā – sarkanīgas. To audzē kā ampelaugu – kašpo vai piekaramajos podos.

Īpaši efektīgi izskatās pieaugušie eksemplāri, to lielās lapu rozetes saskaņojas ar pavisam mazītiņajām, kas nokarājas uz leju tievajos dzinumos.

Akmeņlauzītes lapas ir stipri noliekušās, laistot jābūt ļoti uzmanīgām, lai uz tām netiktu ūdens, citādi tās sāks pūt. Augs labi panes sausu gaisu, temperatūras svārstības.

Ziemā šīs puķes kopšanas temperatūra ir jāsamazina un jālaista retāk. Pret augsni tā nav prasīga, jo dabā tā aug pat uz plikiem akmeņiem, taču reizēm tomēr būtu nepieciešams piebarojums labākai augšanai.

Rattail kaktuss