Pēc vērienīgiem remontdarbiem Rīgas Dzemdību namā atklātas mūsdienīgas dzemdību un grūtnieču aprūpes telpas

Ceturtdien, 24. janvārī,  Rīgas Dzemdību namā, Miera ielā 45 pēc vērienīgiem remonta darbiem svinīgi tika atklātas mūsdienīgas dzemdību un grūtnieču aprūpes telpas.
“Pateicos visiem, kas piedalījās šī projekta īstenošanā, jo tagad mums Rīgas Dzemdību namā ir daudz jaunu, skaistu telpu un mūsdienīgu iekārtu. Demogrāfija mums ir ļoti svarīga, tāpēc novērtēju katru soli, kas palīdz dzimstības veicināšanā,” uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.
Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova uzsvēra, ka jauno dzemdību un grūtnieču aprūpes telpu iekārtojums palīdzēs īstenot mūsdienīgu, uz pacientu centrētu aprūpes koncepciju. “Jaunajās telpās dzemdētājām un viņu piederīgajiem radīta iespējami mājīga un komfortabla vide ar individualizētu un privātumu respektējošu aprūpi. Vēlamies lai mūsu klienti šeit patiesi jūtas kā  pacientam un ģimenei draudzīgā dzemdību palīdzības iestādē ar vecmāti kā centrālo ārstniecības personu.”

Rīgas Dzemdību nama galvenā vecmāte Vija Bathena-Krastiņa pauda gandarījumu, ka radīta vēl viena mūsdienīga, vizuāli pievilcīga un droša vieta, kur sievietei un ģimenei sagaidīt savu mazuli. Līdztekus komfortam un mājīgumam jaunajās dzemdību telpās daudz domāts par mātes un bērna drošību – par projekta finansējumu iegādāts aprīkojums mātes un augļa vitālo parametru monitorēšanai un padziļinātai analīzei.

Būvdarbu izpilde noritēja no 2018.gada maija līdz decembrim. Astoņu mēnešu laikā izveidotas piecas jaunas dzemdību zāles Dzemdību nama 6.stāvā, izremontētas grūtnieču aprūpes telpas Dzemdību nama 5.stāvā, atjaunotas evakuācijas kāpnes, uzlabotas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas telpas.

Rīgas Dzemdību nama valdes locekle Dagnija Vilnīte, kura bija šī projekta vadītāja, norāda, ka projekta norise bija liels izaicinājums gan specifisko un tehnoloģiski sarežģīto darbu dēļ (tika izveidoti pilnīgi jauni inženierkomunikāciju risinājumi telpu aprīkošanai), gan arī  tādēļ, ka būvdarbu laikā stacionāra darbs netika pārtraukts un būvniekiem vajadzēja strādāt, cenšoties radīt pēc iespējas mazāk neērtību pacientiem un apmeklētājiem.

”Projekts ir ļoti būtisks ieguldījums Rīgas Dzemdību nama  infrastruktūras uzturēšanai ilgtermiņā, jo remonta darbi tika veikti ar skatu nākotnē, un telpas ar nelieliem papildinājumiem vai atjaunojumiem būtu modernas arī turpmākos  10 gadus”, norādīja Dagnija Vilnīte.

Rīgas Dzemdību nama jauno dzemdību telpu un grūtnieču aprūpes telpu pārbūve, kā arī inovatīvu tehnoloģiju iegāde veikta par Eiropas Reģionālās attīstības fonda, valsts un Rīgas Dzemdību nama finansējumu. Kopā projekts izmaksāja aptuveni 1,3 miljonu eiro, no kura aptuveni viens miljons eiro bija ERAF finansējums, 105 000 eiro – valsts finansējums, bet Rīgas Dzemdību nama ieguldījums bija 182 000 eiro.
Rīgas Dzemdību nams ir valstī lielākā un modernākā dzemdību palīdzības un prenatālās aprūpes iestāde ar 70 gadus lielu pieredzi dzemdību palīdzības un ginekoloģisko pakalpojumu sniegšanas jomā. Dzemdību namā ik gadu tiek pieņemtas aptuveni trešdaļa no visām dzemdībām valstī.
Pērn, 2018.gadā, Rīgas Dzemdību namā piedzima 6028 mazuļi – 3148 zēni un 2880 meitenes.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru