4 dzērieni no kuriem ir vērts atteikties sievietēm pēc 50

Vecumā virs 50 gadiem gandrīz jebkuram ir jāpārskata ēšanas paradumi. Metabolisma ātrums samazinās un risks, ka cilvēku piemeklēs hroniskas slimības ir daudz augstāks. Sabalansēts uzturs ir svarīgāks kā jebkad, jo ar tā palīdzību ir iespējams izvairīties no daudzām slimībām.

Īpaša uzmanība ir jāpievērš ne tikai tam, ko ēdat, bet arī tam, ko dzerat. Lūk, dzērieni, kas jūsu veselībai nodara ārkārtīgi apjomīgu kaitējumu.

Saldi gāzēti dzērieni

Šādi dzērieni ir pārpilni ar cukuru, turklāt tiem nav nekādas uzturvērtības. Cukura daudzums kolas pudelē ir ārkārtīgi liels. Norma ir mazliet lielāka par to, kāda ir ikdienas deva pieaugušam vīrietiem (tās ir sešas tējkarotes), bet sievietes dienas norma ir četras tējkarotes.

Saldinātu dzērienu apdraudējums organismam ir tāds, ka smadzenes to neuztver kā sāta avotu. Pēc kolas padzeršanās organisms nejūt piesātinājumu un prasīs ēdienu. Tādējādi cilvēks vienlaikus uzņem divus diezgan intensīvus kaloriju avotus, turklāt viens no tiem ir tukšie ogļhidrāti. Ķermenim nav pietiekami daudz laikai, lai šādu cukura daudzumu pārveidotu enerģijā un tērētu fiziskajām aktivitātēm.

Lasi arī: Ideālās sievietes vecumdienas! 3 lietas, ko sākt darīt jau tagad

Pat, ja jūs izdzersiet tikai mazo skārda bundziņu ar kolu, organismā būs paaugstināts glikozes līmenis, kas vēlāk pārvērtīsies taukos. Saldie dzērieni ir viens no galvenajiem iemesliem viscerālo tauku jeb tauku masas uzkrāšanās vēdera rajonā, kas traucē vielmaiņas procesus, veicina diabētu un aknu aptaukošanos.

Сладкие напитки – главный поставщик лишних калорий в организм (Фото: Pixabay.com)

Šķir otru lapu, lai turpinātu lasīt

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru