Gredzenu nēsāšanas likumi par kuriem jāzina visiem

Ļoti bieži ir novērots, ka dāmas teju uz visiem pirkstiem ir uzlikušas mirdzošus gredzenus un neaptver, ka patiesībā gredzenu nēsāšanā arī ir zināma etiķete. Un, visticamāk, ja šādas etiķetes zinātājs to ieraudzīs, viņš padomās, ka tas izskatās lēti un bezgaumīgi.

Gredzenu skaits

Gredzenu skaitam uz dāmas rokām nevajadzētu pārsniegt skaitli trīs. Savukārt uz vienas rokas nevajadzētu nēsāt vairāk par diviem gredzeniem. Tas ir saistīts ar senu vēsturi, kad sievietei sākotnēji bija jānēsa saderināšanās, tad laulības gredzens un tikai pēc tam viņa varēja pati sev izvēlēties krāšņu rotaslietu.

Ja nēsājat vairāk gredzenu, kā iepriekš minēts, tad tas tiek uzskatīts kā juvelierizstrādājumu etiķetes pārkāpums. Piemēram, karaliene var nēsāt cik gredzenus vēlās, tomēr ar gaumi apveltīta karaliene ievēros iepriekšminētos nosacījumus, jo viņai rūp etiķete.

Lasi arī: 4 dzērieni no kuriem ir vērts atteikties sievietēm pēc 50

Atsevišķos gadījumos bija ļauts valkāt arī vairāk gredzenu. Piemēram, pēc tuvinieka nāves varēja mantot gredzenu, ko attiecīgi nēsāja uz labās rokas rādītājpirksta kā cieņas izpausmi tuviniekam.

Šķir otru lapu, lai turpinātu lasīt

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru