Par ko ir kļuvuši Ņikitinu bērni, kurus sūtīja uz skolu 5 gadu vecumā un kuri staigāja basām kājām pa sniegu

Viņu audzināšnas metodēm bija gan atbalstītāji, gan pretinieki. Pirmie apbrīnoja novatorisko pieeju bērnu attīstībā, bet otrie to kritizēja.

Ņikitinu ģimene 60. gados PSRS kļuva ļoti populāra. Un tad Boriss un Ļena uzrakstīja savu pirmo grāmatu par to, kā viņi audzina savus septiņus bērnus.

Viņu grāmatas tika publicētas milzīgās tirāžās ne tikai PSRS, bet arī ārzemēs un, iespējams, gandrīz katrs padomju laika vecāks bija dzirdējis par viņu audzināšanas metodēm.

Ko ietvēra Ņikitinu audzināšanas pedagoģija?

Galveno uzsvaru viņi lika uz bērnu agrīno attīstību. Kopš divu gadu vecuma Ņikitins bērniem mācīja lasīt, rakstīt un skaitīt. Viņu mājas sienas bija viscaur nokārtas ar dažādām kartēm un uzskates materiāliem.

Lasi arī: Vai cilvēks vecumdienās būs ar veselu saprātu, ir iespējams noteikt jau astoņu gadu vecumā

Turklāt Boriss ir izstrādājis daudzas izglītojošas spēles un grāmatas, kuras joprojām tiek izmantotas mūsdienās.

Ņikitinu bērni uz pirmo klasi devās jau 5 gadu vecumā, bet pēc tām “lēca” pāri klasēm. 13 – 14 gadu vecumā viņi pabeidza skolu. Ņikitini īpašu uzmanību pievērsa bērnu fiziskajai attīstībai un māja bija pārpildīta ar dažādām ierīcēm, kad bija piemērotas katrai gaumei un vecumam.

Daudzi kritizēja Ņikitinus par ekstrēmajām metodēm. Piemēram, bērniem bija jāstaigā basām kājām arī pa sniegu.

Kopš tā laika ir pagājis vairāk, kā pusgadsimts un Ņikitinu bērni jau paši sen kā kļuvuši par vecākiem. Un šodien ir iespējams izdarīt secinājumus par šo audzināšanas meotode. Vai viņi bērniem palīdzēja, vai tieši otrādi kaitēja? Bet vispirms palūkosimies, kā bērni ir izauguši un ko dara šodien.

Šķir otru lapu un uzzini par ko Ņikitinu bērni kļuvuši šodien!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru