Kāpēc mammām egoistēm ir vislaimīgākie bērni?

Negulēt caurām naktīm, matus izmazgāt reizi nedēļā un vest bērnu uz bezgalīgi daudzām “attīstošajām” nodarbībām – tā ir norma ļoti daudzām jaunajām māmiņām. Bet ir arī tādas mammas, kurām ir pietiekoši daudz laika, lai gulētu, ietu uz kino un manikīru. “Savtīgi” – diagnozi uzstādīs jebkura “profesionālā” māte. Vai jūs no šādas definīcijas baidāties, vai arī arī drīzāk vēlētos iegūt tādu sev?

“Egoistes” psiholoģija

Atveram grāmatu “Ja ar bērnu ir grūti”, kurā rakstīts, ka dienas laikā ir nepieciešami “taimauti” – regulāra atpūta (kinoteātra apmeklējums vai pusdienas ar draudzeni) un mini izbraucieni, lai būtu pietiekami daudz spēka. Tāpat raksta arī Anna Bikova “lēnīgajā mātē” – atrast veidus, kā izlādēt negatīvo, ir jāiemācās katrai mammai. Citai tā būs mūzikas klausīšanās, bet vēl citai gara pastaiga.

Nemaz nerunājot par Drukermana dižpārdokli “Franču bērni necūkojas ar ēdienu”. Viņš dzied gandrīz odu franču sievietēm, kuras divus mēnešus pēc dzemdībām dodas uz darbu, naktīs guļ un seko līdzi savam izskatam.

Lasi arī: Vīrietis pārbūvēja āra tualeti un iekšā veica eiro remontu. FOTO pirms un pēc

Neiet runa par to, ka bērns ir pilnībā jāatstāj kāda cita aprūpē, bet stāsts ir par to, ka mātei ir jāiemācās nepazaudēt sevi kā cilvēku – tas ir par veselīgu egoismu.

Ko nedara māte “egoiste”?

Nekaitē sev. Ar sarkanām acīm un miega badā viņa nebrauks ar ratiņiem uz parku. Šādiem gadījumiem ir balkons un tajā arī ir svaigs gaiss! Kamēr mazulis gulēs, viņa mierīgi papusdienos un dosies atpūsties.

Nepieļauj hiperaprūpi. Vērot katru bērna soli, baidīties apemklēt tualeti, vai vienkārši visu laiku baidīties ir nogurdinoši un neproduktīvi. Vieglāk ir ļaut bērnam savu vaļu, ja ir apkārt ir nodrošināta attiecīga vide.

Neieciklēties uz “attīstību”. Ir grūti nepiekrist psiholoģei Annai Bikovai: bērnam ir vajadzīgas spēles un komunikācija ar māti vairāk, kā prasme 2,5 gados lasīt. Un šim mērķim nav nepieciešams doties uz visām pasaules malām, tērējot tam daudz enerģijas.

Attēlu rezultāti vaicājumam “happy mother photography”

Šķir otru lapu un lasi tālāk!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru